Gen Analizi

Gen analizi, biyoteknoloji alanındaki gelişmeler, kanserin genetik temellerinin daha iyi anlaşılması ile birleşince, kişiye özel gen analizlerinin yapılabilmesi ve kişisel gen profillerinin çıkarılması mümkün hale geldi. Kişiye özel gen analizlerinin çıkarılması ile, kanser hastalarında tespit edilen tümör mutasyonlarına özel, çığır açan kişiselleştirilmiş ilaçların ve kanser tedavilerinin doğmasına neden oldu.

 

Hastadan alınan çok az (4 ml) bir miktar kan ile Circulogene’in patentli zenginleştirme teknolojisi, yeni nesil dizileme yöntemi (NGS) kullanarak bilinen tüm kanser mutasyonlarının (50 gende yaklaşık 3,000 mutasyon) analizini sağlar. Bilimsel çalışmalar neticesinde tespit edilmiş olan kanser ile ilişkili genler, Circulogene’in aşağıdaki gen panellerinde listelenmiştir.

Likit biyopsi testinde mutasyonları kontrol edilen genlerin tanımlarını ve işlevlerini detaylı incelemek için tıklayınız.

gen analizi 2.JPG

İletişim

Danışma

                                                                                                   ADN CENTER 2017 © Tüm hakları saklıdır.

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız..Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.