Likit Biyopsi Hakkında Merak Ettikleriniz

Likit Biyopsi Nedir?

Likit biyopsi sürecinin temeli, vücutta hızla çoğalan tümör hücrelerinin tıpkı sağlıklı hücreler gibi zamanla ölmesi ve bu süreçte kendilerine ait olan DNA’larını kan dolaşımı sistemimize bırakması temeline dayanır.

 

Kısaca tanımlamak gerekirse, kanda serbest dolaşan tümör DNA'larının (ct-DNA) Yeni Nesil Dizileme (NGS) yöntemi kullanılarak tespit edilmesidir.

Circulogene Likit Biyopsi Testi Panelleri

Kapsamlı Moleküler Akciğer Kanseri Testi

Her 2-3 dakikada bir yeni teşhis edilen akciğer kanseri hastası var, bu da zamana karşı bir yarış olduğu anlamına geliyor.

 

Zaman çok önemlidir. Tedavi zamanı önemlidir! Sevdikleriyle daha fazla zaman geçirmek isteyen hastalar için önemlidir! Doğru tedaviye başlama teşhis üzerine mümkün olduğunca çabuk sağ kalımı artırır! CIRCULOGEN'in kapsamlı akciğer paneli en kolay olan ve biyopsi sırasında verilebilecek en hasta dostu karardır.

ABL1 AKT1 ALK ALK FUSION* APC ATM BRAF* BRCA1 BRCA2 CDH1 CIRCULOGENE’S COMPREHENSIVE LUNG PANEL FGFR3 FLT3 GNA11 GNAQ GNAS HNF1A HRAS IDH1 IDH2 JAK2 NRAS NTRK FUSIONS (20)* PD-L1 EXPRESSION* PDGFRA PIK3CA PTEN PTPN11 RB1 RET ROS1 FUSION* CDKN2A CSF1R CTNNB1 EGFR* ERBB2 ERBB4 EZH2 FBXW7 FGFR1 FGFR2 JAK3 KDR KIT KRAS MET MLH1 MPL MSI NOTCH1 NPM1 SMAD4 SMARCB1 SMO SRC STK11 TP53 VHL

Likit Biyopsi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Likit Biyopsi ile Gen Analizi

 

CIRCULOGENE'in likit biyopsi sürecinin temeli,vücutta hızla çoğalan tümör hücrelerinin tıpkı sağlıklı hücreler gibi zamanla ölmesi ve bu süreçte kendilerine ait olan DNA'larını kan dolaşımı sistemimize bırakması temeline dayanır.

CIRCULOGENE'in kapsamlı tümör DNA dizilemesi,minimum miktarda kan örneği ile en gelişmiş yeni nesil dizileme (NGS) yöntemini birleştiren ve bu sayede kanser ile ilişkisi kanıtlanmış genlerde bulunan değişime uğramış (mutant) DNA'ların tespit edilmesini sağlayan tek laboratuvar testidir.

CIRCULOGENE'in patentli teknolojisi sayesinde sadece 1 tüp (4 ml.) kan ile NGS yöntemi kullanılarak,kanser ile ilişkisi kanıtlanmış 50 gende ,yaklaşık 3000 bilinen mutasyonun analizi yapılır ve bunun da ötesinde güncel FDA onaylı tedavi opsiyonları hakkında kapsamlı bilgi ve danışmanlık hizmeti verilir. 

 

CIRCULOGENE

Likit Biyopsi Teknolojisi’nin Avantajları

1. Likit biyopsinin doku biyopsisinden farkı nedir?

Doku biyopsisi cerrahi bir müdahale ile alınan doku üzerinde yapılan incelemeler neticesinde teşhis koymayı amaçlayan geleneksel yöntemdir.

 

Likit biyopsi ise hastadan alınan 1 tüp (4 ml) kanın yeni nesil dizileme (NGS) yöntemi ile analiz edilerek, kanda serbest dolaşan tümör DNA'larını (ct-DNA) teşhis etmeye yarayan yenilikçi bir yöntemdir.

 

Likit biyopsi, cerrahi müdahaleye gerek olmadan sadece hastadan alınan kan aracılığıyla gerçekleştirildiği için her türlü vakada ve istenilen sıklıkta tekrarlanabilir.

NON INVAZIV KİŞİYE ÖZEL TANI TEKNOLOJİSİ

CIRCULOGENE’in patentli zenginleştirme teknolojisi sayesinde likit biyopsi testleri,
sadece 1 tüp (4 ml.) kan örneği ile çalışılır; bu da hem hastalar hem de sağlık profesyonelleri açısından büyük rahatlık ve işlem kolaylığı sağlar

TÜMÖR MUTASYONLARININ DOĞRU TANI VE TESPİTİ

CIRCULOGENE’in likit biyopsi testleri, kanda serbest dolaşan DNA’ların tanımlanması ve miktarının belirlenmesi konusunda doğru raporlama yapar.

TEDAVİYE YÖNELİK TÜMÖR MUTASYONU TESPİTİ

CIRCULOGENE’in sunduğu kişiye özel İngilizce ve Türkçe hazırlanmış gen raporlamalarında, kanser ile ilişkisi tanımlanmış tümör mutasyonlarının, mevcut FDA onaylı ve etkisi kanıtlanmış tedavi (ilaç) opsiyonları yer almaktadır.

TEDAVİ SÜRECİNİN SIKLIKLA TEDAVİ EDİLEBİLME KOLAYLIĞI

CIRCULOGENE’in likit biyopsi testinin kan alma yoluyla kolayca uygulanabilir olması, hekimlerin tedavi sürecini yakından takip edebilmelerini ve böylece tedaviyi uygun şekilde yönlendirebilmelerini sağlar. Ortalama 15 günde sonuçlanan testler, doku ve diğer likit biyopsi uygulamalarına göre daha hızlı gerçekleşmektedir.

1/10 KAN ÖRNEĞİNDEN,100 KAT FAZLA ÇALIŞILABİLİR ÖRNEK ELDE EDİLEBİLEN TEKNOLOJİ

CIRCULOGENE’in kullandığı patentli ‘zenginleştirme’ teknolojisinin kanda dolaşan serbest DNA tespit etme hassasiyetini, günümüzde sağlık endüstrisinde yaygın olarak kullanılan DNA tespit yönemleri ile kıyasladığımızda ortaya çıkan sonuçlar, sadece 1 tüp (4 ml.) kan ile 100 kat fazla ‘kanda serbest dolaşan DNA’ tespit edilebildiğini kanıtlamaktadır.

İletişim

Hakkımızda

 • Vizyon

 • Misyon

Location

 • Kariyer

 • Formlar

34785, İstanbul, Türkiye

 • Kit Talebi

 • Specimen Talepleri

Ürünler

 • Tam Panel + MSI

 • Tam Panel

 • İmmünoterapi

 • Basında Biz

 • Etik Değerlerimiz

 • Gizlilik 

 • Kanser Yatkınlık Testi

 • Somatik BRCA1 / BRCA2

 • NTRK Paneli

 • Full Mental Health Report

 • Taşıyıcılık Testi

 • COVID 19 Rapid Antijen Testi

 • COVID 19 Rapid Antikor Testi

ADN CENTER © Tüm Hakları Saklıdır.

                                                                                               

Bu sitedeki bilgiler tavsiye niteliğinde olup tedavi amaçlı değildir. Uygulamaların sorumluluğu site sahibine ait değildir. Sağlık sorunlarınız için mutlaka bir hekime danışınız..Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmış yazılardır.